0 הסל ריק

חיפושיות קריפטולימוס נגד כנימה קמחית

במלאי

Price as configured: 0.00 ₪

500 מושיות330.00 ₪

Price as configured: 0.00 ₪

כמות:

מושית קריפטולמוס - Cryptolaemus montrouzieri


המושית הטורפת שייכת למשפחת פרות משה רבנו. זהו טורף כללי של כנימות קמחיות.
הנקבה הבוגרת מטילה ביצים לתוך שקי הביצים של הכנימה הקמחית. קצב ייצור הביצים תלוי בתזונת הנקבה והרעבה של המושית תעצור לחלוטין את התהליך.
מושית הקריפטולמוס ניזונה מהכנימה הקמחית בכל מחזור חייה. הזחלים הצעירים מעדיפים את ביצי הכנימה והזחלים הגדולים והבוגרים ניזונים מכל דרגות ההתפתחות של הקמחית.

בטמפרטורה של 21°c זחל בודד מסוגל לטרוף כ-250 קמחיות מדרגה שניה ושלישית עד להשלמת התפתחותו. החיפושית תשלים מחזור חיים מביצה עד לבוגר בתוך 33-30 יום. סף הפעילות התחתון לבוגרים נע סביב 9°C. תנאים אופטימליים להטלת ביצים והתפתחות זחלים הם טמפרטורה 25-22°C ולחות יחסית של 80%-70%. החיפושית הבוגרת, כמו-גם הזחל, פעילים ביותר בימי שמש.

הנחיות פיזור מושית קריפטולומוס – טורף כללי של כנימות קמחיותלפיזור יש להסיר את מכסה הכלי בו נתונות המושיות ולהניחו בקרבת האזור הנגוע בכנימה הקמחית. לחילופין ניתן לטפוח קלות על דופן הקופסא תוך כדי הליכה בין הצמחים. המושיות תצאנה ותעופפנה אל מחוץ לכלי בכיוון הצמחים.
כ- 3 שבועות עד חודש מפיזור המושיות ניתן להבחין בזחלים של הטורף בתוך אוכלוסיית הכנימות הקמחיות וכן בשאריות של קמחיות מתות. הדורות העוקבים של מושית הקריפטולמוס יבצעו את ההדברה של הכנימות הקמחיות לטווח הארוך.
מושית הקריפטולמוס וצירעת האנגירוס אמורות להיכלל יחד עבור הדברה ביולוגית כנגד הכנימה הקמחית. הצרעה הטפילית אפקטיבית נגד אוכלוסיות קטנות. המושית נמשכת למושבות צפופות של קמחית ההדר וקמחית הגפן. ניתן להשתמש בה להפחתה מיידית של המזיק.

במידת הצורך, ניתן לשמור את המושיות בטמפרטורה 10–12ºc עד לרגע שחרורן בשטח. אין להקפיאן ובכל מקרה אין להחזיקן בקירור/אחסון מעבר ל 24 שעות מרגע הגעתן.
מושית הקריפטולמוס רגישה לחומרי הדברה

לקריאה נוספת על חיפושית הקריפטולומוס ופעילותה