0 הסל ריק

צרעת אפידיוס נגד כנימות עלה

במלאי

Price as configured: 0.00 ₪

100 צרעות60.00 ₪
200 צרעות90.00 ₪
500 צרעות160.00 ₪

Price as configured: 0.00 ₪

כמות:

צרעת אפידיוס - Aphidius colemani


הצרעה הטפילית אפידיוס תוקפת מינים רבים של כנימות עלה. לאחר שהזדווגה עם זכר, היא תחדיר ביצה בודדת בתוך הכנימה. הזחל הבוקע מהביצה יתחיל בשלב מסויים בהתפתחותו לאכול את נוזלי גוף הכנימה עד שלבסוף ישתמש בגוף הכנימה כגולם עד שיגיח החוצה . משך כל התהליך כ- 12 יום תלוי בטמפרטורה.

הצרעה הבוגרת תחייה 7-5 ימים בטמפרטורות אלה. טווח הטמפרטורות המיטבי לפעילות הצירעת נע בין 20ºc ל-30ºc. מתחת ל-15ºc הבוגר אינו פעיל.

הנחיות פיזור לצרעת אפידיוס - נגד מינים רבים של כנימות עלה וביניהם כנימת עלה הדלועיים וכנימת עלה האפרסק.


יש להציב את הכלי עם צרעות האפידיוס סמוך למוקד של כנימות עלה בגובה הצמחייה. הקופסא תונח כשהיא פתוחה ובכך יתאפשר לצרעות האפידיוס להגיח מהמומיות שבתוך הקופסא ולהתעופף ממנה בכוחות עצמן. יש להיזהר שתוכן הקופסא לא ישפך על הקרקע מחשש לנזק למומיות.
צירעת האפידיוס מגיעה מאיתנו כגלמים בתוך מומיות. המומיות מעורבבות בנסורת וארוזות בקופסא המכילה כמות של לפחות 500 צרעות. הבוגרים יגיחו תוך 7-1 ימים מהפיזור, תלוי בטמפרטורת הסביבה ובמצב גולם הטפיל שבתוך המומיה.
כ- 16-8 ימים לאחר פיזור צירעת האפידיוס (תלוי בטמפרטורה) צפויות להופיע מומיות ראשונות של כנימות מוטפלות על העלים, דבר המעיד על פעילות חיובית. הדורות הבאים של צירעת האפידיוס ידבירו את כנימות העלה לטווח הארוך, לאורך כל תקופת הגידול.

יש להציב את האריזה באופן שיקשה/ימנע הגעה של נמלים.
אין להשאיר כלי סגור חשוף לשמש.
יש לפזר את המומיות בשטח מייד עם קבלת החומר. במידת הצורך ניתן לשמור אותן עד 48 שעות לפני הפיזור בטמפרטורה 6ºc – 8ºc (אך לא בטמפרטורה נמוכה יותר). צרעת האנגירוס רגישה לחומרי הדברה.

לקריאה נוספת על צרעת אפידיוס ופעילותה