0 הסל ריק

צרעת אנגירוס נגד כנימה קמחית

במלאי

Price as configured: 0.00 ₪

500 צרעות225.00 ₪

Price as configured: 0.00 ₪

כמות:

צרעת אנגירוס - Anagyrus pseudococci


הצרעה הטפילית אנגירוס אוהבת לתקוף את הכנימות הקמחיות, ותתקוף אותן בעל שלבי החיים שלה. הצרעה מטילה ביצה בודדת לתוך הגוף של הכנימה. הזחל הבוקע ניזון מאיברי הכנימה הקמחית עד שלבסוף משתמש בגופה להפןף לגולם עד שיגיח החוצה . משך כל התהליך כ- 14 יום תלוי בטמפרטורה.

צרעת האנגירוס ומושית הקריפטולמוס אמורות להיכלל יחד עבור הדברה ביולוגית כנגד הכנימה הקמחית. הצרעה הטפילית אפקטיבית נגד אוכלוסיות קטנות. המושית נמשכת למושבות צפופות של קמחית ההדר וקמחית הגפן. ניתן להשתמש בה להפחתה מיידית של המזיק.

הנחיות פיזור לצרעת האנגירוס (BioAnagyrus) – ללוחמה בקמחית ההדר וקמחית הגפןיש להסיר את המכסה ולהניח את האריזה במקום מוצל, מוגן מפני רטיבות, בקרבת האזור הנגוע בכנימה הקמחית. לתת לצרעות להגיח ולהתעופף בעצמן.
מומלץ לפזר את הצרעה כאשר הטמפרטורות נוחות

מיד עם גיחתן, הצרעות יזדווגו ויתחילו בחיפוש אחר פונדקאים ראויים להטפלה, כנימות קמחיות גדולות/בוגרות (זחל בדרגה שלישית וכנימות בוגרות).
יש להציב את האריזה באופן שיקשה/ימנע הגעה של נמלים.
החרקים מובלים בארגזים מבודדים ומקוררים. להוציא את האריזות ולפזר את הצרעות. אין להשאיר כלי סגור חשוף לשמש.
שבועיים-שלושה שבועות מפיזור צרעת האנגירוס ניתן להבחין בחנוטים של הקמחיות שנתקפו על-ידי הטפיל שפוזר. אלה הדורות הבאים של צרעת האנגירוס שיבצעו את ההדברה הביולוגית של הכנימות הקמחיות לטווח הארוך.
צרעת האנגירוס רגישה לחומרי הדברה הנמצאים בשימוש בבתי הגידול בהם היא מופצת.

לקריאה נוספת על צרעת אנגירוס ופעילותה